«
»

Andesta süütundeta

Katrin Kalvi

Ilmselt oled oma elus lugematu arv kordi kuulnud: "Andesta ja lase lahti!" Mida see tegelikult tähendab? Tegelikkuses on see võib-olla keerulisem kui fraas, mis kõrvus kõlab. Lihtsalt sellepärast, et sa ei saa päris täpselt aru. Sõnades ehk saadki, aga keha tõrgub seda omaks võtmast.

Andestada kellelegi/ millelegi – see on vaid moonutus, see ei toimi... Hinges kerkib valu, pannes sind süüd tundma, mis imbub sinu kehasse, teadmata, kust ja milliste aegade tagant. Hakkad tundma häbi, viha, kurbust ülekohtu ees, mida oled ise korda saatnud või mida sinule on tehtud. Emotsioonide pundar on nii sassis, et ei saa aru, kus on algus, kus lõpp. Kuidas sellega toime tulla? Mitte keegi ei taha tunda ennast süüdlasena! See on alandav.

Ennast alaväärsena tundev inimene ei jaksa andestada mitte kellelegi. Mängus on midagi enamat. Viha, kurbus, lõputu sügav kinni mätsitud kurbus, mille all võib "ohver" vangis olla. Aga "ohvril" puudub motivatsioon ja jõud sellest kehvast olukorrast välja tulemiseks. Vot, nii lihtne ja keeruline see inimeseks olemine ongi.
File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist

Kinkekaardi info