«
»

Õnnelüliti

Katrin Kalvi

(Lugu ilmus esmalt Kristallikoja kodulehel www.kristallikoda.ee 05.01.2017)

"Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus" kirjutab A.H. Tammsaare oma romaanis. Mida tema selle all mõtles võime lugeda raamatust. Minu jaoks tähendavad need sõnad seda, et oma õnne ja heaolu nimel tuleb tööd teha.

Õnnelik olemine on paljude jaoks seletamatu olemine, sest tegelikkuses pole seda ehk iial kogetud, seega puudub teadmine, mida see tähendab.. Järelikult ei teagi inimene, mida otsib... Kohtudes oma teraapiaseanssidel klientidega, siis paljud tulevad sooviga kogeda kõikehõlmavat usaldavat rahu ja õnne. Mida mina oskan selle peale kosta? Õnnenupp paikneb igaühe endi sees. Meie sees on lüliti- mina nimetan seda õnnelülitiks! Õnnelik olemine on meeleseisund, mida võib lihtsalt lülitit vajutades põlema panna. Klõps - oledki õnnelik ja nii lihtne see ongi...

Õnnelik olemine on otsus, täpselt samasugune valik, nagu valida õnnetu olemine. Aga, et see oleks imelihtne ja toimiks kiiresti, siis selleks peab treenima. Umbes nii, nagu treenitakse oma kõhulihaseid. Iga päev! Harjutades muutub õnnelikkus ja rahulolemine omaseks, turvaliseks ja lihtsaks.

Usun, et õnn on seotud ka tänulikkusega. Mida enam suudad enda ümber märgata head, olles tänulik juba selle eest, mis on elus hästi, seda enam vallandub sinu ajus õnnehormoone... Järelikult oledki juba oma isiklikku õnnelülitit puudutanud.

Nüüd, kus sa tead, et ka sinul on olemas valik ja õigus õnnele, siis kasuta oma õnnenuppu. Et saada eriti osavaks õnnelüliti käsitlejaks, siis vajad kõigepealt eesmärki. Näiteks: "Soovin õnnelikku elu!" Kuidas saavutada õnnelik elu, pole hetkel nii oluline, kui see, et on sõnastatud eesmärk ise. Teiseks vajad kõvasti tahtejõudu harjutamiseks. Kolmandaks oskust märgata meeleolu langust. Neljandaks meeldetuletust, et soovid olla õnnelik ja viiendaks otsustamist, et sulle sobib vaid õnnelik olemine! Selleks vajad lihtsalt veel natuke treenimist ja sa suudadki muuta maailma – enda sees ja enda ümber. Oleme ju seotud üksteisega – külgetõmbeseadus! Mida rohkem on sinu ümber õnnelikke inimesi, kellel läheb hästi ja kes on edukad, seda suurem on tõenäosus, et ka sinul läheb elus hästi!

Minu soovitus Sulle, hea inimene, uueks aastaks on: leia endas üles oma õnnelüliti ja õpi seda kasutama!
File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist

Kinkekaardi info