«
»

Raha, raha, raha…!

Katrin Kalvi

Raha, raha, raha...! Kas see pole mitte tuttav mantra? Mõnikord on tunne, et terve maailm keerleb raha ümber, aga päris ilma ju ka ei saa. Arved, mis igakuiselt postkasti potsatavad, tuleb ära maksta, süüa peab ostma ja palju muudki.

Kuidagi on nii, et see teema puudutab paljusid inimesi. Väga põnev on piiluda teise inimese rahakotti ja siis arutleda, kui arukalt või arutult sellega ringi käiakse. Tavaliselt piiluja teab ilmselgelt kõike ja oskaks palju paremini raha paigutada...

Tegelikult ei taha ma sellel teemal arutleda, kuidas keegi rahaga ringi käib. Minu, kui terapeudi jaoks on palju sügavam teema, mis sageli rahaga kaasas käib - hirm. Me kardame igapäevase toimetuleku pärast. Kardame, et jääme töötuks ja ei suuda enam enda eest hoolitseda ega arveid maksta... Muretseme, et me ei suuda oma lapsi koolitada ega kasvatada, pakkuda endale ega oma lastele piisavalt ilusat ja mõnudeküllast elu ja nii edasi. Hirm surub meid väiksemaks, muudab ebakindlamaks ja teeb õnnetuks. Tulemuseks on stress, mis kasvab üle depressiooniks.

Kuidas seda vältida ja ennast aidata? Kahjuks ühest kindlat retsepti, mis kõigi puhul toimiks, ilmselt pole, kuna sügav algpõhjus on igal inimesel erinev. Kuid kui pisut üldistada, siis ehk on sellest siin natukenegi abi.
Kui tunned, et mure raha pärast hakkab sinu hinge matma, siis teadvusta, et selle taga on suur Hirm. Võib olla leiad abi, kui hakkad endamisi
mängu mängima (ma nimetaksin seda ehk nii). See käib sedasi, et esitad endale küsimusi: "Mis on kõige hullem antud olukorras?" ja siis vastad endale. "Mis on kõige hirmsam asi, mis minuga juhtuda võib, kui ma ei suuda arveid õigeaegselt tasuda?" ja nii edasi. Võib juhtuda, et küsides endalt neid keerulisi asju jõuad lahenduseni ja see Hirm polegi enam nii suur kui esmapilgul tundus.

Kindlasti ära unusta ka positiivses vormis afirmatsioone. Afirmatsioonid on võimsad ja kui sa muudkui korrutad, et raha pole, siis seda kahjuks ei saagi olema. Kui aga proovid selle positiivsesse vormi seada, siis märkad, et su rahaline olukord polegi nii kehv.

Mõned näited positiivsetest afirmatsioonidest:

"Mul on alati raha!"

"Mina meeldin rahale ja raha meeldib minule!"

"Võtan vastu Universumi külluse ja jagan seda abivajajatega."

"Raha jõuab minuni kergelt ja mänglevalt."

Väga oluline kogu selle loo juures on see, et ei tohi kaotada lootust ja hirm tuleb muuta positiivseks rõõmuenergiaks. Jah, ma tean - see pole kerge, aga see on võimalik. Elus on väga paljude asjadega nii, et kui on soov ja tahtmine, siis on kõik võimalik!!
Aga ka hirmu on võimalik alistada!

Julget peale hakkamist ja head jõukuse kasvatamist!
File Moodulid/CMS/News/NewsFront/NewsMini_list.tpl does not exist

Kinkekaardi info